Współpraca

Efektywna i przyjemna współpraca, gdzie spełniam w 100% oczekiwania klientów to podstawa mojego działania. Przez lata pracy udało mi się stworzyć zestaw dobrych praktyk, które pozwalają na sprawne wykonywanie zleceń. Niezależnie od tego, jaki typ fotografii zamówisz.

Przygotowanie zamówienia

Każda z sesji posiada trzy rodzaje ofert – od najbardziej ekonomicznej do wersji premium. Pozwala to dostosować się do oczekiwań skrojonych na każdą kieszeń. W pierwszej kolejności określamy wspólnie z klientem, co ma być zrealizowane, w jaki sposób i jaki będzie tego efekt. Chętnie słucham pomysłów. Przygotowanie zamówienia to moment burzy mózgów i wspólnego kreowania według mojego credo „Stwórzmy razem coś pięknego”.

Sesja próbna lub poznanie miejsca

Sesje próbne pozwalają sprawdzić pomysły i zobaczyć jak pomysły działają w praktyce. Czasem wymyślony w czasie przygotowania plener okazuje się nie do końca spełniać nasze oczekiwania. Fryzura, makijaż, kostium czasem też wymagają sprawdzenia w różnych warunkach. Niekiedy odkrywamy konieczność użycia dodatkowego rekwizytu. Szczegóły mają na fotografii olbrzymie znaczenie. Warto o nie zadbać właśnie na tym etapie. Jeśli fotografuję miejsce, w którym odbywa się ważne dla Was wydarzenie, staram się je wcześniej maksymalnie poznać, by nic mnie nie zaskoczyło.

Sesja właściwa / fotorelacja

Fotograf powinien być pierwszą osobą, która zjawa się na planie / w czasie uroczystości. Staram się trzymać tej zasady i zawsze jestem wcześniej, aby żaden ważny moment nie umknął uwadze aparatu. Jeśli mówimy o fotorelacji ze ślubu, tak samo jak przysięga, ważne są przygotowania czy moment wejścia do kościoła lub urzędu. Możesz być spokojny lub spokojna o moją obecność.

Wybór zdjęć

Jeden z najtrudniejszych etapów. Staram się doradzać, wspierać i patrzyć nieco z zewnątrz – tak, aby obiektywnie oceniać zestaw fotografii. Umieszczając zdjęcia w fotoksiążce czy albumie dbam o to, aby wydawnictwo było ciekawe i pokazywało dane wydarzenie w różnorodny i wielowymiarowy sposób.

Obróbka fotografii i przekazanie Klientowi

Dokładnie pracuję nad każdą pojedynczą fotografią. Zdjęcia zostają na zawsze – szkoda by było pominąć efekt profesjonalnego przygotowania fotografii. Fotografie nabierają głębi, wspólnego charakteru, czasem korekty wymaga sam kadr, czy światło. Stąd też realizacja całego zamówienia trwa do 14 dni roboczych. To dużo, biorąc pod uwagę naszą codzienność. Kiedy jednak zdamy sobie sprawę, że zdjęcia te będą nam towarzyszyły w niezmienionej formie już zawsze – warto na nie poczekać.